Preot Donici Bogdan

Preoți slujitori Martie 29, 2014

Născut în Piatra Neamț, din familie de oameni simpli, având tatăl pe nume Viorel și de meserie frigotehnist, iar ca mamă pe Maria care a lucrat ca și casier la Oficiul Poștal 2 Piatra Neamț, urmează cursurile Seminarului Liceal „Sfinții Împărați Constantin și Elena” – Piatra Neamț, absolvindu-le în anul 2001, făcând parte din prima generație a școlii. Din motive financiare renunță la cursurile Facultății de Teologie Iași.

În anul 2002 este hirotonit pe data de 8 noiembrie 2002 , de ziua Sfinților Arhangheli, în Biserica „Frumoasa” din Iaşi. Vine în parohie în data de 17 noiembrie 2002, şi începe activitatea.

Locuieşte în parohie, unde împreună cu soţia şi copiii, încearcă să propovăduiască Cuvântul lui Dumnezeu.

Data hirotonire: 2002-11-08